Ze života třídy

ZÁŘÍ

• Společně se s dětmi přivítáme v novém školním roce, povíme si co jsme zajímavého o prázdninách zažili.
  • Procvičíme si své značky i značky kamarádů.
  • Vysvětlíme si pojem "čtvero ročních období". Vyjmenujeme aktivity, které můžeme během různých ročních obdobích dělat.
  • Budeme se věnovat tématu ovoce a zelenina. Seznámíme se i s méně známými druhy.

ŘÍJEN

• V měsíci říjen se budeme dále věnovat podzimu, naučíme se rozpoznat a pojmenovat znaky podzimu,
  • Z podzimních plodů, které si nasbíráme, vytvoříme výrobky - např. podzimní strom.
  • Seznámíme se s tématem "moje tělo", pojmenujeme si části těla, budeme si povídat o funkcích vnitřních orgánů a povíme si něco o svém zdraví.
  • Vyrobíme si světýlko na obecní akci "svíčkový pochod".
  • Začneme se věnovat tématu "ekologie", budeme pozorovat materiály kolem nás.
  • Naučíme se nové básničky a písničky..

LISTOPAD

• V měsíci listopad se dále zaměříme na ekologii, vyrobíme si z odpadků vlastní město.
  • Zaměříme se společně na pozorování změn v přírodě (ranní mlha, jinovatka, zkracování dne).
  • Seznámíme děti se základními hudebními nástroji, na některé z nich si zahrajeme.
  • Přiblížíme si pranostiku sv. Martina, připravíme se na čas adventu, vyrobíme si adventní kalendář a svícen.
  • Naučíme se pásmo básniček a písniček na obecná akci "Rozsvěcení vánočního stromečku".