Ze života třídy

ZÁŘÍ

• Společně se s dětmi přivítáme v novém školním roce, povíme si co jsme zajímavého o prázdninách zažili.
  • Procvičíme si své značky i značky kamarádů.
  • Vysvětlíme si pojem "čtvero ročních období". Vyjmenujeme aktivity, které můžeme během různých ročních obdobích dělat.
  • Budeme se věnovat tématu ovoce a zelenina. Seznámíme se i s méně známými druhy.

ŘÍJEN

• V měsíci říjen se budeme dále věnovat podzimu, naučíme se rozpoznat a pojmenovat znaky podzimu,
  • Z podzimních plodů, které si nasbíráme, vytvoříme výrobky - např. podzimní strom.
  • Seznámíme se s tématem "moje tělo", pojmenujeme si části těla, budeme si povídat o funkcích vnitřních orgánů a povíme si něco o svém zdraví.
  • Vyrobíme si světýlko na obecní akci "svíčkový pochod".
  • Začneme se věnovat tématu "ekologie", budeme pozorovat materiály kolem nás.
  • Naučíme se nové básničky a písničky..

LISTOPAD

• V měsíci listopad se dále zaměříme na ekologii, vyrobíme si z odpadků vlastní město.
  • Zaměříme se společně na pozorování změn v přírodě (ranní mlha, jinovatka, zkracování dne).
  • Seznámíme děti se základními hudebními nástroji, na některé z nich si zahrajeme.
  • Přiblížíme si pranostiku sv. Martina, připravíme se na čas adventu, vyrobíme si adventní kalendář a svícen.
  • Naučíme se pásmo básniček a písniček na obecná akci "Rozsvěcení vánočního stromečku".

LEDEN

• Na začátku měsíce zavzpomínáme na Vánoce, povíme si co nám Ježíšek nadělil.
  • Naučíme se poznat a pojmenovat nejznámější druhy ptáčků a lesních zvířátek. Zamyslíme se nad tím, jak jim v zimě můžeme pomoci.
  • Budeme si povídat  na téma "kniha".

ÚNOR

• Začátek měsíce zahájíme karnevalovým rejem, vyzdobíme si třídu karnevalovými motivy.
  • Společně prozkoumáme Vesmír a Sluneční soustavu. Povíme si zajímavosti o naší planetě Zemi a blíže se seznámíme s Českou republikou a hlavním městem Prahou.
  • Zaměříme se na téma "Kde bydlím", vysvětlíme si pojem "Domov", naučíme se pojmenovat jednotlivé místnosti domu.

BŘEZEN

• Tento měsíc se budeme těšit na příchod jara. Na vycházkách si budeme všímat změn v přírodě a hledat první jarní kytičky.
  • Budeme se věnovat tématu "domácí zvířátka a jejich mláďátka".
  • Začneme se připravovat na prostředí ZŠ, budeme se zabývat úkoly, které nás tam čekají.
  • Koncem měsíce se s dětmi budeme věnovat přípravám na blížící se Velikonoce.
  • Naučíme se nové básničky a písničky, vyzdobíme si MŠ jarními motivy.

DUBEN

• Tento měsíc se budeme i nadále těšit z příchodu jara.
  • Neboť je duben měsíc bezpečnosti, budeme se s dětmi seznamovat více s pravidly silničního provozu, se základními dopravními značkami a jejich významem. Řekneme si také něco o IZS a jeho složkách.
  • Na konci měsíce se připravíme na pálení čarodějnic.

KVĚTEN

• Tento měsíc si budeme vyprávět o své rodině, rodinných vztazích a zvycích.
  • Seznámíme se s různými druhy povolání, povíme si jaké zaměstnání vykonávají naši rodiče a čím bychom chtěli být my.
  • Popřejeme mamince k svátku, vyrobíme jí malý dárek.
  • Budeme se zabývat tématem ZOO, naučíme se poznat a pojmenovat zvířátka, která v něm žijí.

ČERVEN

• V tomto měsíci nás čeká několik výletů a zajímavých akcí.
  • Na zahradě MŠ si připravíme různé soutěže, abychom oslavili den dětí.
  • Povíme si něco o historii a památkách našeho okolí, navštívíme kostel Sv. Jakuba staršího v Zápech.
  • Zaměříme se na život v trávě, který budeme pozorovat a zahradě MŠ.
  • Podnikneme výlet na zmrzlinu, pojedeme vláčkem do Toušeně.
  • Popřejeme tatínkovi k svátku, vyrobíme mu dárek.
  • Budeme se věnovat nácviku na besídku, na které se rozloučíme s předškoláky.
  • Začneme se těšit na blížící se prázdniny.