Ze života třídy

ZÁŘÍ

• V měsíci září mezi sebou přivítáme nové kamarády a zaměříme se na jejich adaptaci.
  • Naučíme se jména svých kamarádů a svoji značku.
  • Ukážeme si prostory MŠ, vysvětlíme si k čemu slouží.
  • Seznámíme se s pravidly bezpečnosti a chování jež budeme při pobytu v MŠ dodržovat.
  • Na zahradě MŠ si opečeme jablíčka a společně si upečeme dýňové muffiny.

ŘIJEN

• Na procházkách si budeme všímat změn v přírodě souvisejících s přicházejícím podzimem.
  • Nasbíráme různé druhy přírodnin a barevné podzimní listí a vyrobíme si z nich pěkné výrobky.
  • Vyrobíme si draka duháčka.
  • Budeme si povídat o čtvero ročních obdobích, řekneme si jejich typické znaky.
  • Vyrobíme si světýlko pro obecní akci "svíčkový pochod".
  • Naučíme se nové básničky a písničky k daným tématům.

LISTOPAD

• V tomto měsíci budeme podnikat vycházky do přírody a zaměříme se na pozorování změn v podzimní přírodě (zkracování dne, jinovatka, ranní mlhy).
  • Budeme si všímat, jak se příroda i zvířátka připravují na blížící se zimu.
  • Budeme si vyprávět na téma "kniha", ukážeme dětem kde sídlí místní knihovna.
  • Seznámíme se s pranostikou o sv. Martinovi.
  • Připravíme si pásmo písniček a básniček pro akci "Rozsvícení vánočního stromečku".
  • Začneme se těšit na návštěvu Mikuláše. čerta a anděla a pomalu se připravíme na čas adventu. vyrobíme si adventní kalendář a svícen.

LEDEN

• Na začátku měsíce mezi sebou přivítáme nové kamarády.
  • Zavzpomínáme na Vánoce a povyprávíme si o tom, jaké dárečky nám přinesl Ježíšek.
  • Naučíme se poznat a pojmenovat nejznámější druhy ptáků a lesních zvířat. Zamyslíme se nad tím, jak jim v zimě můžeme pomoci. Vyrobíme krmnou směs pro ptáčky.
  • Budeme se věnovat i tématu "moje tělo". Seznámíme se s jednotlivými částmi lidského těla, s funkcí vnitřních orgánů a lidskými smysly. Řekneme si něco o zdraví člověka.

ÚNOR

• Začátkem měsíce proběhne v naší MŠ karnevalový rej.
  • Seznámíme se s pojmy karneval a masopust, třídu i MŠ si vyzdobíme karnevalovými ozdobami.
  • Budeme se věnovat tématu "můj dům - místo, kde žiji", povíme si více o České republice i o hlavním městě Praha.
  • Seznámíme se s Vesmírem i planetami Sluneční soustavy, zejména se Zemí, naší "modrou planetou".
  • Koncem měsíce se zaměříme na ochranu životního prostředí a třídění odpadu.

BŘEZEN

• V tomto měsíci se rozloučíme se zimou a oslavíme příchod jara. Na vycházkách budeme společně pozorovat změny v přírodě, budeme si všímat prvních jarních květin i nově narozených mláďat.
  • Příchod jara oslavíme výzdobou školky jarními motivy.
  • Budeme se věnovat tématu "domácí zvířátka a jejich mláďátka". Připravíme se na svátky jara - Velikonoce. Vysejeme osení, vyrobíme velikonoční ozdoby a kraslice. Upečeme si velikonočního beránka.

DUBEN

• Tento měsíc se budeme těšit z přicházejícího jara.
  • Na vycházkách budeme pozorovat probouzející se přírodu.
  • Seznámíme děti s nejznámějšími hudebními nástroji, vyzkoušíme si na některé z nich hrát.
  • Protože je duben měsícem bezpečnosti, budeme se věnovat dopravě a pravidlům silničního provozu. Zopakujeme si dopravní prostředky a seznámíme s dopravními značkami a jejich významem.
  • Budeme si povídat o IZS a jeho složkách.
  • Připravíme se na pálení čarodějnic.
  • Poslední den v měsíci se převlékneme do masek čarodějnic a čarodějů (masky si děti přinesou z domova), uspořádáme čarodějnický rej.

KVĚTEN

• V tomto měsíci si budeme povídat o své mamince, rodině, kdo je její součástí, o rodinných vztazích.
  • Seznámíme se se zaměstnáním svých rodičů, odpovíme si na otázku "Čím bych chtěl být já?".
  • Popřejeme mamince k jejímu svátku a vyrobíme ji přáníčko a malý dárek.
  • Před výletem do ZOO v Liberci si budeme povídat o zvířátkách, která tam žijí, naučíme se je pojmenovat.
  • K daným tématům se naučíme básničky a písničky.

ČERVEN

• Tento měsíc se rozloučíme se školním rokem a začneme se těšit na prázdniny.
  • Hned na začátku června společně oslavíme den dětí na zahradě MŠ.
  • Navštívíme zámek v Brandýse nad Labem prohlédneme si zámeckou zahradu a místní zvěřinec.
  • Na zahradě MŠ si užijeme krásné odpoledne, opečeme si buřtíky a jablíčka, a ti odvážnější mohou ve školce strávit "noc bez maminky".
  • Podnikneme výlet na zmrzlinu, spojený s jízdou vláčkem a vycházkou v přírodě.
  • Nezapomene připravit malé překvapení pro tatínky k jejich svátku.
  • Koncem měsíce uspořádáme na rozloučenou pro rodiče mini besídku.